Пето поредно равенство за Левски, не успя да победи последния

2 : 2
Левски
Левски
З Р Р Р Р

Отборите на Спартак Варна и Левски не се победиха – 2:2 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига.

Това е пето поредно равенство за “сините” и шести мач без победа.

Гостите успяха да поедат в 25-ата минута след страхотен гол на Филип Кръстев, но Климентов в 48-ата изравни за домакините.

Отново Кръстев в 51-ата изведе сините напред, но Димов в 66-ата възстанови равенството.

Срещата започна равностойно, като Румен Руменов отправи удар от около 20 метра в 8-ата минута, но Пламен Андреев плонжира и спаси.

Георги Миланов стреля от сериозна дистанция в 22-ата минута, а Никола Борисов успя да блокира удара му.

Все пак „Левски“ поведе в резултата с 1:0 в 25-ата минута. Филип Кръстев направи добър пробив, преодоля двама играчи на „Спартак“, финтира и Емануел Моура в наказателното поле на домакините, след което прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дичевски.

В 41-ата минута Здравко Димитров подаде към Божидар Васев, който стреля от границата на наказателното поле, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.

„Спартак“ организира бърза контраатака в 45-ата минута. Здравко Димитров намери Мехмед Сабри в наказателното поле, а той стреля, но слабо.

Домакините изравниха в 48-ата минута. Ивайло Климентов с удар от дъгата на наказателното поле, разтресе напречната греда на вратата на Пламен Андреев, след което топката тупна зад голлинията за 1:1.

„Левски“ обаче поведе отново в резултата с 2:1 в 51-ата минута. Уелтън проби по левия фланг, след което нахлу в наказателното поле на „Спартак“ и се опита да подаде към Роналдо, Божидар Васев изби топката на пътя на Филип Кръстев, който веднага я прати във вратата на Дичевски.

Малко по-късно Кръстев центрира от фал в наказателното поле, където Андриан Краев стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Уелтyн направи нов пробив в 56-ата минута, след което стреля, но право в ръцете на Дичевски.

„Спартак“ изравни резултата – 2:2 в 66-ата минута. Здравко Димитров центрира от фал в наказателното поле, където Пламен Димов засече топката с глава и я прати под напречната греда във вратата на Пламен Андреев.

Жереми Петрис в 78-ата минута от тъч подаде към Марин Петков в наказателното поле, който пусна опасен пас, успоредно на голлинията, но Уелтън не успя да засече топката.

Левски е на 7-ата позиция в класирането с 29 точки, докато Спартак е последен с 16 пункта.