Lukáš Provod
62'
45'
90'

Отборът на Португалия се наложи над Чехия с резултат 2:1 в мач от Група F на Европейското първенство.

През първата част най-близо до попадение беше суперзвездата на “мореплавателите” Кристиано Роналдо, който обаче не успя да се възползва от хубаво подаване на Бруно Фернандеш.

В 62-ата минута Чехия успя да поведе в резултата след хубав гол на Провод.

В 69-ата минута обаче Португалия стигна до изравняване след автогол на Хранач. При една атака на португалците и ниско центриране вратарят на Чехия изби топката в краката на бранителя и тя влезе в мрежата.

В 87-ата минута попадение на Диого Жота беше отменено заради засада на Кристиано Роналдо, който преди това нацели гредата.

Франсиско Консейсао в 92-ата минута донесе успеха на Португалия след грешка на Хранач.