World Cup 2022 Водещи новини Всички новини

Пулишич изстреля САЩ на 1/8-финал след успех над Иран

САЩ се класира за 1/8-финалите на Световното първенство след победа с 1:0 над Иран в двубой от група Б на Мондиала в Катар. Кристиян Пулишич вкара скъпоценното попадение за САЩ и изпрати тима си срещу Холандия в битка за място на четвъртфиналите.

1

Нападателят обаче се контузи и бе сменен принудително на почивката.

Преди двубоя се създаде напрежение заради нажежените отношения между двете страни, което бе подхранено от решението на пресслужбата на американския отбор да премахме герба от знамето на Иран на своите страници в социалните мрежи. В крайна сметка на терена двата отбора изиграха коректен мач.

В 38-а минута Сержиньо Дест центрира и Кристиан Пулишич отблизо засече топката в мрежата – 1:0.

През втората част американците действаха по-предпазливо, като съумяха да запазят крехката преднина.

Иранците имаха шанс да изравнят в 65-а минута, но Саман Годош стреля покрай вратата.

В добавеното време Иран имаше претенции за дузпа за задържане в наказателното поле на Мехди Тарени, но реферът от Испания подмина ситуацията.