Последни новини
Реал е на финал след голов трилър с Байерн на Бернабеу

Реал Мадрид и Байерн Мюнхен завършиха 2:2 в полуфинален мач реванш от Шампионска Лига игран на Сантиаго Бернабеу. Така с общ резултат 4:3 „кралския клуб“ се класира за трети пореден сезон на финал в турнира.

Двубоят започна отлично за гостите, които още в 3-та минута стигнаха до гол. Негов автор по подобие на първата среща бе Кимих. Бранителят се озова на точното място в точния момент и след несполучлив опит за изчистване на Рамос заби топката в мрежата от близко разстояние.

Реал Мадрид моментално реагира и в 7-та минута Бензема намери Роналдо в наказателното поле, но португалецът бе добре притиснат от бранител на немците. В 11-та минута обаче „кралския клуб“ все пак стигна до изравнително попадение. Марсело центрира на задна греда, където непокрит Карим Бензема без проблеми с глава се разписа.

Атаките по посока и на двете врати не стихваха. Постепенно домакините започнаха да налагат своето темпо в мача и задържаха повече топката. Най-опасното положение до края на полувремето се откри пред Хамес Родригес в 33-та минута. Колумбиецът се озова сам пред абсолютно празната врата на Реал, но отскочилата топка бе много неудобна за него и той не успя да контролира изстрела си и не намери рамката на вратата от не повече от 2-3 метра.

Кристиано Роналдо имаше шанс да се разпише в 39-та минута, но ударът му в близкия ъгъл не успя да изненада Улрайх.

Второто полувреме започна катастрофално за Байерн. Броени секунди след подновяването на играта Толисо върна към Улрайх, който по непростим начин пропусна топката зад себе си и Карим Бензема на абсолютно празна врата вкара може би най-лесния гол в кариерата си.

В 54-та минута Кристиано Роналдо можеше да реши всичко в мача. Португалецът получи отлично подаване от Марсело, но оставен сам на 7-8 метра фронтално от Ян Улрайх стреля над напречната греда. Последва сериозен натиск от страна на Байерн, които натикаха своя опонент в половината му, но голът така и не падаше, а Реал изглеждаше много опасно на контраатака.

Все пак гостите стигнаха до изравнително попадение дело на Хамес Родригес в 63-та минута. Колумбиецът получи топката след центриране на Зюле, първоначалният му удар бе блокиран от бранител в бяло, но при добавката играещият под наем в Байерн полузащитник наказа отбора, който държи правата му.

в 74-та минута Кейлор Навас спаси своя отбор от трето попадение. Костариканецът прояви котешки рефлекс при удар от непосредствена близост на Толисо. Пет минути по-късно отново Навас предотврати обрата след като спаси удар с глава на Томас Мюлер. Физическите сили на играчите на Байерн видимо се изчерпаха към края на срещата и те все по-често залагаха на високи топки изсипани в наказателното поле. в 93-та минута баварците бяха изключително близо до гола, но Навас отново демонстрира класата си и класира своя отбор на финал.