Водещи новиниВсички новиниЛа ЛигаФутбол Свят

Реал излъга Барселона в последната минута в луд мач с пет гола

Реал излъга Барселона в последната минута в луд мач с пет гола, Football24.bg

Реал Мадрид победи Брселона 3:2 в дербито от 32-ия кръг на Ла Лига. Двата тима направиха атрактивен двубой, белязан с пет гола и куп любопитни ситуации. Така Белия балет дърпа с 11 точки на върха в класиране на каталунците”.

52

Срещата започна отлично за гостите. Барса поведе още в 6-ата минута, след като Рафиня изпрати чудесно центриране от ъглов удар и намери Андреас Кристенсен, който надскочи защитата, за да вкара топката под напречната греда с удивителен удар с глава.

В 16-ата минута Реал получи право да изпълни спорна дузпа. Пау Кубарси събори Васкес в наказателното поле и съдията посочи точката, като след решението в социалните мрежи се разразиха сериозни дискусии дали дузпата е била правилно отсъдена. Винисиус Жуниор не трепна от бялата точка и изравни.

Ламин Ямал, който направи страхотен мач, пропусна добра възможност в 28-ата минута, стреляйки към долния десен ъгъл. Лунин обаче се намеси и
отрази. Последва проверка на ситуацията за гол, тъй като в Ла Лига няма Технология на голлинията. В крайна сметка гол нямаше, а до почивката резултатът се запази.

През втората част играта продължи да бъде двуостра. Все пак гол падна във вратата на Реал. Фермин Лопес беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля в вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 1:2 В 66-ата минута.

Отговорът не закъсня и само пет минути по-късно статуквото възстановено. Винисиус Жуниор намери прекрасно Лукас Васкес в наказателното поле, който се озова сам и прати топката в долния десен ъгъл – 2:2.

До края резултатът не се промени и двата отбора не се победиха.

Реал остава на върха 6 кръга преди края с 11 точки преднина пред вечния си съперник.