23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниЛа ЛигаПърва БундеслигаФутбол Свят

Реал Мадрид се промъкна до финала в ШЛ след късен обрат срещу Байерн

Реал Мадрид се промъкна до финала в ШЛ след късен обрат срещу Байерн, Football24.bg

Реал Мадрид ще се изправи срещу Борусия Дортмунд във финала на Шампионската лига на стадион “Уембли” в Лондон.

Това стана факт, след Кралския клуб победи Байерн Мюнхен в реванша с 2:1 на “Бернабеу” и с общ резултат 4:3 си осигури място в битката за най-желания клубен трофей в света. Изключителна драма беляза срещата в Мадрид, като резервата Хоселу донесе победата на Реал с попадения в 88-ата и 91-ата минути.

Хоселу
88'
Хоселу
90'+1'
Алфонсо Дейвис
68'

Преди това Алфонсо Дейвис в 68-ата минута даде преднина на Байерн.

Срещата започна с опит за натиск на домакините. В 6-ата минута Даниел Карвахал пусна остър пасв наказателното поле, но Родриго се размина на сантиметри с топката. Малко след това Байерн отвърна с един удар на Гнабри, но топката премина покрай вратата.

В 13-ата минута гредата спаси баварците. Карвахал намери непокрития Винисиус, който се обърна и от десетина метра отправи удар в дясната греда. Топката се озова в Родриго, а той веднага нанесе удар, спасен от Мануел Нойер. Две минути след това шут на Винисиус премина над вратата.

В следващите минути Реал атакуваше повече, но не затрудни отбраната на германския колос. В 27-ата минута Серж Гнабри получи поредна мускулна контузия през този сезон, а на неговото място се появи Алфонсо Дейвис.

В 40-ата минута Нойер направи уникално спасяване след удар на Родриго. В самия край на първата част Кейн можеше да излезе сам срещу Лунин, но не успя да достигне подаването на Лаймер.

Втората част започна без чисти положения. В 55-ата минута Винисиус проби отляво и пусна успореден пас към Родриго, който стреля опасно, но Нойер се спаси отново прекрасно. Няколко минути по-късно Винисиус проби отляво, навлезе в наказателното поле и шутира между двама футболисти на гостите, но отново вратарят на Байерн бе на мястото си.

Противно на логиката, Байерн Мюнхен излезе напред в резултата в 68-ата минута. Хари Кейн пусна топката към Алфонсо Дейвис, който напредна отлично по левия фланг, нагласи си топката за удар с по-слабия десен крак, но я прати уникално в горния ляв ъгъл на Лунин – 0:1.

Последва натиск на Реал, който даде резултат в 88-ата минута, когато резервата Хоселу изравни. Винисиус отправи удар, с който Нойер трябваше лесно да се справи. Вратарят на баварците обаче изпусна топката и от това се възползва Хоселу, който от метър не сбърка и изравни.

Голът даде криле на Реал и след още две минути топката отново се озова във вратата на Байерн. Защитата на гостите не успя да изчисти добре топката, при което Белингам намери Рюдигер отляво в наказателното поле. Защитникът пусна успореден пас към Хоселу, който засече във вратата. Първоначално попадението беше отменено заради засада. След намесата на ВАР обаче голът беше зачетен 2:1.

Така Реал ще се изправи срещу Борусия Дортмунд във финала.