Водещи новиниВсички новиниЛа ЛигаФутбол Свят

Реал не успя да победи Бетис

Реал не успя да победи Бетис, Football24.bg

Бетис и Реал Мадрид завършиха 1:1 в двубой от 16-ия кръг на Примера Дивисион. Така Реал остава на върха в класирането с актив от 39 точки, с една повече от Жирона. Попадението за Реал стана дело на Джуд Белингам, който вече има 16 гола в първите си 18 мача с екипа на тима.

Aitor Ruibal
66'
Джуд Белингам
53'

Преследвачът утре се изправя срещу Барселона в изключително важен двубой за двата тима. На “Мануел Руиз де Лопера” Бетис и Реал направиха равностоен двубой, в който оправиха приблизително еднакъв брой удари към двамата вратари. След нулево първо полувреме, което премина с леко игрово предимство на Бетис, Реал стигна първи до гола. В 54-ата минута Браим Диас демонстрира страхотен поглед към играта и подаде към Джуд Белингам, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в мрежата. Само четири минути по-късно Родриго можеше да вкара ключов втори гол за Реал, но ударът му не намери целта.

В 67-ата минута Айтор Руйбал овладя топката и шутира силно от дистанция и кълбото се опрелете в горния ляв ъгъл, докато Андрий Лунин можеше само да поклати невярващо глава.

В последната минута домакините можеха и да измъкнат победата. Иско беше намерен в добра позиция, но ударът му с глава от малкото наказателно поле не беше достатъчно точен и топката отскочи от лявата греда.

Реал има 39 точки и води с една пред Жирона. Бетис е 7-и с 26.