Последни новини
Реал разплака Байерн на немска земя и гледа към трети пореден финал в Шампионската лига

Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Байерн (Мюнхен) с 2:1 в първия 1/2-финал от Шампионската лига, който се игра на „Алианц Арена“.

По този начин „кралете“ са много близо до това да се класират за трети порден финал в най-комерсиалния турнир.

Ако спечелят надпреварата, това ще бъде нов рекорд за тима, тъй като „кралете“ ще са единствените с три поредни трофея от турнира на богатите.

Баварците започнаха прекрасно мача и в 28-ата минута Кимих навлезе в наказателното поле и с топовен удар прати топката в далечния ъгъл.

Отборът обаче нямаше късмет в друго отношение – с травмите, и Юп Хайнкес бе принуден да направи две принудително смени още преди почивката, като замени травмираните Ариен Робен и Никлас Зюле.

Карвахал изравни за „кралете“ в 44-ата минута и върна интригата в срещата след прекрасен удар по земя от дистанция.

За обрата точен бе Асенсио в 57-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Лукас и не сгреши.