Водещи новиниВсички новиниСерия АФутбол Свят

Рен победи Милан след хеттрик на Буриго, но отпадна от Лига Европа за сметка на “росонерите”, Football24.bg

Милан загуби визитата си на френския Рен с 3:2 във втора среща от 1/16-финалите на Лига Европа.

Въпреки това “росонерите” продължават напред в турнира, след като спечелиха първия мач с 3:0 и след общ резултат от двата мача 5:3 се класират за следващата фаза.

Още в 11-ата минута французите откриха чрез Буриго, който получи в наказателното поле и с премерен удар успя да се справи със стража на гостите от Милано.

Десет минути след това Лука Йович изравни за Милан, след като бе намерен на лесна ситуация и реализира.

В 54-ата минута Буриго обаче върна аванса на домакините, след като бе точен от дузпа.

Четири минути след това Леао възстанови равенството – 2:2, .

В 68-ата минута с втората си дузпа в мача Буриго оформи своя хеттрик за крайното 3:2 в полза на домакините, но все пак те отпаднаха от Лига Европа.