Водещи новиниВсички новини

Румъния и Словакия завъртяха реми, но и двете страни са на 1/8-финал на Евро 2024, Football24.bg

Словакия и Румъния завъртяха реми 1:1 помежду си в последна среща от Група Е на Евро 2024, като това равенство се оказа достатъчно и на двете страни за класиране на 1/8-финалите.

Румънците завършват групата като лидери с 4 точки, а словаците се класират като трети пак със същия точков актив, но страната е сред най-добрите трети тимове.

В 8-ата минута словаците можеха да излязат напред в резултата. Ханцко центрира към Шранц в наказателното поле и той стреля с глава, но топката бе избита в корнер от румънски бранител.

Минути след това и Румъния стигна до добър шанс за попадение, след като Рациу се озова на добра позиция, но Дубравка се намеси брилянтно при неговия удар.

В 24-ата минута Словакия поведе. Юрай Куцка центрира прекрасно в наказателното поле, а Ондрей Дуда се извиси и стреля с глава, за да реализира.

В 37-ата минута обаче румънците изравниха след гол от дузпа, която бе реализирана от Разван Марин.

До почивката повече попадения нямаше.

В 60-ата минута румънците можеха да обърнат, но ударът на Разван Марин бе избит от стража на словаците.

Няколко минути по-късно и Словакия имаше шанс да вкара, но Флорин Ница спаси удара на Давид Стрелец и предотврати попадение.