Последни новини
Салах и компания удариха Сити и на „Етихад“

Отборът на Ливърпул се наложи над Ман Сити с резултат 2:1 като гост и се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига. „Мърсисайдци“ спечелиха първия сблъсък с 3:0 и с общ резултат 5:1 продължават напред в турнира.

Двубоят започна по отличен начин за домакините. Още във 2-та минута Габриел Жезус заличи един от головете пасив. Рахим Стърлинг принуди Ван Дайк да сгреши и изведе бразилския си съотборник очи в очи с Кариус и резултата стана 1:0. Последваха изключително силни минути на „гражданите”. Положенията пред вратата на Ливърпул не стихваха и обръчът около наказателното им поле се затягаш. От страхотната игра на „мърсисайдци” в предни позиции нямаше и помен и на моменти те изпадаха в глуха защита.

Едва в 40-та минута дойде първият удар на гостите по посока на вратата на Едерсон. Само минута след това Бернардо Силва можеше да удвои преднината на своя отбор, но изстрелът му срещна десния страничен стълб, а след последвалото меле в наказателното поле Сане вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради крайно съмнителна засада.

В самия край на първата част Ливърпул организира първата си смислена контраатака. Салах и Чембърлейн комбинираха по отличен начин, но англичанинът не успя да порази целта от много малък ъгъл.

Съдията Матеу Лаос показа цели 5 жълти картона през първото полувреме, а после изгони мениджъра на Сити Джосеп Гуардиола, който още в началото на втората част бе принуден да седне на трибуните.

Отборът на Ливърпул успя да изравни резултата в 56-ата минута чрез звездата на тима Мохамед Салах. Салах и Мане комбинираха страхотно при една атака на „мърсисайдци“, Едерсон излезе и сгреши и египтянинът не сгреши – 1:1.

В 70-ата Лапорт стреля от далечно разстояние, топката се отклони от главата на Деян Ловрен и едва не попадна във вратата на Кариус.

В 77-ата минута Роберто Фирминьо вкара второ попадение за „мърсисайдци“ след грешка на Отаменди и на практика сложи точка на сблъсъка.