S. Al Dawsari
53'
45'
90'

Отборът на Саудитска Арабия шокира Аржентина и се наложи над Меси и компания с 2:1 в първия мач от Група C на Световното първенство.

Суперзвездата на Аржентина Лео Меси можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но ударът му беше спасен от вратаря на Саудитска Арабия.

В 8-ата минута футболист на Саудитска Арабия задържа Леандро Паредес в наказателното поле и след употребата на ВАР съдията посочи бялата точка. Меси се нагърби с изпълнението и не сгреши за 1:0.

В 22-ата минута Лео Меси успя отново да се разпише, но попадението му беше отменено заради засада.

В 27-ата минута Лаутаро Мартинес удвои преднината на своя тим след извеждащо подаване на Папу Гомес. Попадението на нападателя на Интер обаче беше отменено заради засада.

В 35-ата минута ново попадение на Лаутаро Мартинес беше отменено заради засада.

В 48-ата минута отборът на Саудитска Арабия стигна до изравняване чрез Ал-Шекри, който надигра Ромеро и порази вратата на Емилиано Мартинес.

В 53-ата минута тимът на Саудтиска Арабия стигна до пълен обрат след страхотно изпълнение на Ал-Досари.

В 63-ата минута Талиафико можеше да изравни, но футболистът на Аржентина се отличи с голям пропуск.

В 80-ата удар на Меси мина над вратата на Саудитска Арабия. В 84-ата минута Меси стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на противника. В 92-ата минтуа играч на Саудитска Арабия изчисти топката от голлинията.