САЩ
САЩ
45'
90'

Англия и САЩ завършиха 0:0 във втория си двубой на Световното първенство в Катар. В двубой от група B на Мондиала, американците могат повече да съжаляват, че не се поздравиха с победата, след като Уестън Маккени направи невероятен пропуск, а Кристиян Пулишич нацели гредата.

По-рано в петъчния ден Иран победи Уелс с 2:0 и така всички отбори имат шансове за продължаване напред преди последните срещи.

1

Англия започна добре, и създаде първото положение в мача в 9-ата минута, когато удар на Кейн след триходова атака бе блокиран. Постепенно американците се отпуснаха и заиграха по-добре. В 26-ата минута Уестън Маккени получи топката непокрит на около десет метра от вратата на англичаните, но ударът на халфа мина далеч над напречната греда. Секунди по-късно Юнус Муса отправи точен удар от далечно разстояние, но в ръцете на Джордан Пикфорд.

Натискът на САЩ продължи и Кристиан Пулишич бе следващият, който опита да вкара гол. Той получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но тя се отби от напречната греда на Пикфорд.

Англия се измъкна и в края на полувремето, когато Сержиньо Дест стреля от много удобна позиция в наказателното поле, но Хари Магуайър подложи крак и изби топката. В заключителните секунди пък Мат Търнър отрази фронтален удар на Мейсън Маунт и първата част завърши при нулево равенство.

През второто полувреме Англия успя да изнесе играта и атакуваше по-често, но стигна до положения едва в добавеното време. Удари на Маркъс Рашфорд и Хари Магуайър бяха уловени от Мат Търнър, след което Хари Кейн стреля с глава покрай вратата.