15/08
- 18:00
Етър II
3 0

Дублиращият тим на Етър отстъпи с 0:2 на Ювентус (Малчика) в мач, който през по-голямата част бе равностоен. И двата гола за гостите вкара опитният Валентин Антонов – Бригела. В 19-ата минута той прати топката точно под сглобката за 0:1. Малко след това Мартин Милков можеше да удвои, но вратарят Теодор Иванов спаси с крак. Младите етърци можеха пък да изравнят в 30-ата минута, но опасният удар на Александър Краев бе изваден в корнер от стража на гостите. В 35-ата минута Теодор Иванов изби в корнер диагонален удар на Румен Миков.

„Виолетовите“ натиснаха след почивката, на защитата на „Ювентус“, водена от 46-годишния Стефан Трайков, се справи. Денис Мартинов от фаул стреля, но след рикошет топката излезе в корнер, а в 58-ата минута и Атанас Атанасов завъртя топката от пряк свободен удар, но вратарят Иван Николов спаси. След центриране на Гугучков Калоян Ненчев с глава стреля до гредата, нов удар бе избит от Николов с крак.

Към края „Ювентус“ на свой ред засили натиска, но Теодор Иванов майсторски извади удари на Скорчев и Тодоров. Все пак в 80-ата минута след корнер отново Валентин Антонов с глава успя да реши мача – 0:2. „Ювентус“ получи два червени картона, като пет минути преди края Александър Младенов бе отстранен за повторно нарушение, а особено куриозен бе първият червен картон, когато резерва на гостите от скамейката протегна крак и спъна намиращ се на тъчлинията играч на „Етър“, за което бе изгонен от рефера. До края „виолетовите“ имаха още две възможности поне за почетен гол, но не успяха.