Последни новини
Севиля разплака „Олд Трафорд“ и изхвърли Ман Юнайтед от Шампионската лига

Отборът на Севиля изненада всички и се наложи над играещия много силно като домакин отбор на Ман Юнайтед с резултат 2:1 в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Първият двубой завърши с нулево равенство и по този начин испанският тим се класира за следващата фаза.

През първата част на „Олд Трафорд“ двата отбора играха изключително предпазливо, като най-чистото положение се откри пред Маруан Фелайни, но той не успя да преодолее стража на гостите.

Началните минути на втората част не предвещаваха драмата в края на двубоя. В 72-ата минута в игра се появи Висам Бен Йедер и само след две минути той смълча „Олд Трафорд“ и се разписа за 0:1. Само 4 минути по-късно отново той се превърна в герой за своя тим и вкара за 2:0.

Последваха страхотни минути, като двата тима редуваха положение след положение. В 82-ата с пропуск се отличи Лукаку, а минута по-късно Корея можеше да вкара трети гол за своя тим. Все пак в 84-ата минута Ромелу Лукаку успя да се разпише и да направи последните минути напрегнати. В 87-ата Рашфорд се извиси и стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от вратата.

В продължението с Бен Йедер можеше да оформи своя хеттрик, но не успя да преодолее Давид Де Хеа, излязъл очи в очи с него.