27/05/2024
Всички новиниТрета лигаЮгоизточната Трета лига

Сливен се върна в битката за спасение в ЮИ Трета лига след ключова победа над Сокол Марково, Football24.bg

Сливен победи Сокол Марково с 5:2 в двубой от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Така тимът от Сливен направи важна крачка в биткана за спасение. Иван Марев още в 5-ата минута откри резултата за Сливен.

Александър Стойчев изтърва чисто положение в край на първата част, но все пак изравни в 50-ата минута. Само след 120 секунди обаче Иван Стоянов отново даде преднина на Сливен. Валентин Коев заличи пасива в 64-ата минута – 2:2. Домакините изиграха силни последни 20 минути, в които създадоха доста положения. Нанесоха двоен удар за 120 секунди с попадения на Марев и Петър Принджев в 71-а и 73-ата минута. Накрая Иван Стоянов реализира петото попадение.

Сливен има 16 точки и се изравни с дубъла на Берое на 19-ото място. Сокол има 22 пункта и в зоната на баража за спасение.