Последни новини
Сливнишки герой и Пирин (Разлог) не се победиха в Сливница (+Галерия снимки)

Наравно завършиха двубоя си от отложеният 19 кръг на Югозападната Трета Лига Сливнишки герой и Пирин (Разлог), след като успяха да си отбележат по едно попадение във втората част на двубоя, игран на градският стадион в Сливница.

Домакините могат да съжаляват повече за пропуснатата възможност да грабнат победата, след като бяха по-активният тим в мача, и имаха малшанса да ударят три греди.

Двубоя започна с лек превес на гостите от Разлог, които се адаптираха по-бързо към все още влажният терен, след пороя, който се изля в района вчера. Предимството им обаче не доведе до нищо опасно за вратата на Минев. Сливничани изравниха играта след десетина минути игра и в 11 мин. Ничо Ничев овладя един хубав пас вдясно и с удар от въздуха разтресе напречната греда над Абди Абдиков.

В 25-та минута гостите имаха шанс да отбележат, след като изпълниха пряк свободен удар, като топката бе центрирана в наказателното поле и бе засечена опасно с глава от Димитър Стоев, но топката излезе в аут.

В края на полувремето сливничани не успяха да оползотворят страхотно положение, дошло след грешка в защита на Пирин, при която нападателят Мариан Хаджиев остана очи в очи с Абдиков, стреля с шпагат под плонжа на вратаря, топката се удари в гредата и се върна в играча на домакините, той отново опита да стреля, но кълбото бе изчистено надалеч от играч в синьо.

През втората част натиска на Героя се засили значително, и в 52-та минута дойде нов пропуск за тях. Весислав Иванов проби през центъра и стреля, топката се удари за трети път в гредата и се върна в останалият сам на предна позиция Ничо Ничев, но страничният съдия вдигна засада. Три минути по-късно отново Весислав Иванов имаше чист шанс да открие, оставайки сам срещу вратаря, стреля с вътрешен фалц, но топката мина на милиметри от лявата греда на Абдиков.

В 68-та минута капитанът на Сливнишки герой Виктор Викторов пък отправи един топовен изстрел от 25 метра, който прелетя над гредата.

Гостите изненадващо поведоха, след като в 80-та минута бившият нападател на Героя Александър Александров-Аци бе намерен непокрит на границата на наказателното поле, овладя и със страховит шут прати топката под гредата за 0-1.

В 84-та минута Росен Колев пък прати топката в мрежата с плътен удар след многоходова атака на Героя за 1-1.   В последната минута на мача домакините пропиляха чиста възможност за обрат, след като опитният полузащитник Николай Маринов нахлу отдясно в наказателното поле на Пирин и със силният си ляв крак стреля от упор право в ръцете на Абдиков.

С разделените по една точка давата отбора заемат 7 и 8 място, с абсолютно еднакъв актив 8 победи, 4 равни и 8 загуби и по 28 точки, като само головата разлика дава предимство на отборът от Сливница.