Последни новини
Сливнишки герой тресна Марек в Сливница, спести му разгром

В среща от 29 кръг на ЮЗ Трета лига, ФК Сливнишки герой победи с убедителното 4-0 Марек (Дупница) , но му спести още поне два пъти по толкова, с пропуски за които се използва баналният израз „непростими“. Мача бе ръководен от Георги Андреев с помощници Петър Гешев и Радостин Бодуров от столицата.

IMG_2090Малко след началният съдийски сигнал Героя можеше да поведе, след като нападателят на домакините Йордан Попов получи невероятен подарък от вратаря на марек, но великодушно не успя да вкара на празна врата.

В 10-та минута Сибил Карагьозов качи топката на главата на Попов с ювелирно центиране, но таранът стреля в аут. Минута по-късно Маймунков отправи страховит шут от средна дистанция, но ударът му премина над вратата.

В 29-та минута обаче защитата на марек рухна, когато след показна атака на Героя Мариан Хаджиев вкара уникално красив гол с левия си крак за 1-0. Само две минути по-късно Хаджиев ознаменува чудесната си игра, след като изведе отлично Ничо Ничев, след което бързоногият футболист надбяга защитата и прати топката в мрежата за 2-0.

IMG_1881В края на полувремето и гостите напомниха, че са на терена, след като състезател в бяло изпълни прецизно пряк свободен удар, но вратарят на домакините Минев изби в ъглов удар.

През втората част натиска на Сливнишки герой продължи да бъде масивен, като още в 50-та минута Ничо Ничев можеше да вкарау но след като излезе сам срещу вратаря пропусна.

IMG_1934В 66-та минута резултата стана 3-0, след като Росен Колев отбеляза след самостоятелен пробив. Колев стана автор и на четвъртото попадение в мачау засичайки центиране на Даниел Стефанов за 4-0.

В самият край на полувремето Колев можеше да запише хетттрик, но на два пъти негови удари бяха спасявани от вратаря на гостите.

С тази си победа Героя заема 7-ма позиция, като през уикенда гостува на Ботев (Ихтиман).

7. Сливнишки герой (Сливница)         29   11   8  10   42:35   41
 8. Миньор (Перник)                    29   12   5  12   40:37   41
 9. Балкан 1929 (Ботевград)            29   10   9  10   45:47   39
10. Пирин 1941 (Разлог)                29   10   7  12   36:29   37
11. Свобода 2011 (Пещера)              29   10   5  14   32:51   35
12. Марек 1915 (Дупница)               29   10   5  14   31:40   35
13. Беласица (Петрич)                  29    8   8  13   33:43   32
14. Рилски спортист 2011 (Самоков)     29    8   6  15   33:40   30
15. Ботев 1937 (Ихтиман)               29    9   3  17   30:56   30
16. Германея (Сапарева баня)           29    7   7  15   32:54   28