23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниВтора лига

Спартак (Варна) изстрада победата над Монтана и на 99% си гарантира завръщането в елита, Football24.bg

Спартак (Варна) направи решителна крачка към класиране за елита, след като постигна трудна, но сладка домакинска победа с 1:0 над гостуващия Монтана.

Това се случи в мач от 30-ия кръг на Втора лига, който се игра във Варна. Срещата бе дебютна и за новия треньор на гостите Петър Колев, който замени през седмицата Николай Митов.

След успеха си “соколите” са лидери в класирането с актив от 63 точки, докато монтанчани са на 4-ата позиция с 50 точки, на 4 от третия Марек.

Това е шеста поредна поредна победа за Спартак във втория ешалон.

Към днешна дата тимът на Спартак има 9 точки преднина пред третия Марек четири кръга преди края и не се вижда какво може да спре тима към елита.

В 69-ата минута Монтана остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон за Антон Тунгаров.

В 80-ата минута младокът Даниел Начев вкара победния гол за Спартак, след като с прекрасен удар от наказателното поле прати топката в сглобката и не остави шансове на Симеонов.

Няма как да не се отбележи, че Монтана стоя много грамотно на терена, но численото предимство и класата на домакините си казаха думата.