23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниТрета лигаЮгоизточната Трета лига

Спартак (Пловдив) се справи със Саяна в дербито на кръга на ЮИ и е все по-близо до Втора лига, Football24.bg

Спартак (Пловдив) направи огромна крачка към промоция във Втора лига, след като постигна победа с 2:1 срещу втория в класирането Саяна. Двубоят се игра в Марково.

Това се случи в директен сблъсък за върха от 30-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

След успеха си “гладиаторите” са еднолично първи с актив от 77 точки и са на цели 5 пункта пред втория Саяна, както и на 6 пред третия Несебър.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за домакините, след като още в 3-ата минута младокът Георги Лазаров откри в тяхна полза.

Капитанът на Спартак засече с глава центриране от корнер на Пламен Цончев и не даде шансове на противниковия страж да реагира.

Второто попадение за домакините отново бе дело на Лазаров, който бе точен в 73-ата минута.

До края гостите все пак стигнаха до почетно попадение чрез Красимир Илиев в 83-ата минута, а това бе и последният гол в мача.

Спартак (Пловдив) – Саяна 2:1
1:0 Георги Лазаров (3)
2:0 Георги Лазаров (73)
2:1 Kрасимир Илиев (83)

Спартак (Пловдив): 1. Кристиян Милушев, 6. Сами Мехмедов, 11. Владимир Айтов, 15. Димитър Пройчев, 32. Димитър Балинов, 66. Теодор Митрев, 8. Цветелин Петров, 88. Пламен Цончев, 7. Георги Лазаров, 14. Мирослав Радев, 77. Тодор Тодоров.

Саяна (Хасково): 13. Богомил Цинцарски, 66. Илиян Марчев, 5. Надим Ангелов, 6. Бейсим Бейсим, 88. Теодор Димитров, 77. Митко Плахов, 10. Красимир Илиев, 22. Стоян Иванов, 89. Христо Бойков, 11. Христо Стоянов, 71. Ангел Костов.