Всички новиниВтора лига

Спортист мечтае за спасението си след инфарктна победа в Плевен, тимът вече е над чертата, Football24.bg

Спортист постигна изключително ценна победа с 1:0 при гостуването на Спартак Плевен в среща от 29-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Джонатан Нсонде в 88-ата минута.

„Шоколадите“ направиха изключително добра атака, при която Ради Живков пусна към Калоян Стефанов, който центрира и Нсонде отбеляза за 0:1.

В 6-ата минута домакините уцелиха гредата, след като Петрос Бакуцис стреля извън наказателното поле.

В 28-ата минута Антон Иванов бе изведен от Джонатан Нсонде сам срещу вратаря, но пропусна.

Малко преди почивката Ивайло Василев спаси шут на противников футболист.

В 54-ата минута Мартин Кръстев стреля от дистанция, стражът на домакините изпусна топката, която стигна до Нсонде, който се оказа с гръб към вратата и не успя да завърши.

В 73-ата минута Ивайло Василев направи добро спасяване след удар на Преслав Антонов.

Така се стигне до 88-ата минута, когато Спортист нанесе своя удар и Джонатан Нсонде се превърна в герой на мача.

В заключителните минути домакините се опитаха да изравнят, като веднъж гредата помогна на Спортист, а след това и Ивайло Василев изби удар на противников футболист.

С успеха си “шоколадите” са 14-и с 33 точки и вече са над чертата за сметка на Черноморец (Бургас), докато Спартак Плевен е 8-и с 41 точки.