27/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниПърва БундеслигаФутбол Свят

Арсенал и Байерн си вкараха по два гола на “Емиратс” и оставиха развръзката за реванша, Football24.bg

Арсенал и Байерн завъртяха атрактивно 2:2 в 1/4-финален мач от Шампионската лига, който се игра на стадиона на лондончани “Емиратс” в англиската столица.

Домакините откриха чрез Сака в 12-ата минута, но гостите обърнаха с попадения на Гнабри и Кейн в 18-ата и 32-ата минути. Тросар вкара за крайното 2:2 в 76-ата минута.

Срещата между двата тима започна на високи обороти и Арсенал стигна до попадение в 12-ата минута, за да открие резултата в своя полза.

Букайо Сака получи топката в наказателното поле, а след това се справи с Дейвис и с левия крак по диагонала успя да матира противниковия страж.

Само шест минути след това обаче Байерн успя да изравни.

Горецка намери Серж Гнабри, който стреля между краката на Рая и възстанови равенството.

В 30-ата минута Салиба фаулира Сане в наказателното поле и гостите получиха дузпа, а зад нея застана Хари Кейн, койсо успя да направи обрата в мача факт.

До почивката нямаше повече попадения, а второто полувреме определено започна с не толкова високи обороти.

Все пак обаче Арсенал стигна до ремито, след като в 76-ата минута Тросар отправи прекрасен удар по земя от няколко метра и така успя да реализира.