Водещи новини Всички новини

Стоичков блесна в Мача на мира (ВИДЕО)

Христо Стоичков блесна на терена в Мача на мира в Рим, организиран тази година в памет на Диего Марадона. Модерният ляв игра с номер 9 за Белия отбор срещу Синия тим (3:4) на нетипичната позиция отдясно на атаката и се отличи с ключови докосвания за трите гола на тима си през първата част. На полувремето тимът на Стоичков водеше, а през втората част той бе заменен, а отборът му загуби.

Съотборници на българина на терена бяха имена като Роналдиньо, вратаря Рикардо, защитниците Венсан Кандела, Пабли Сабалета, Николас Бурдисо, Ерик Абидал, полузащитниците Хенрих Мхитарян, Иван Ракитич, както и нападателите Шота Арвеладзе и Уго Алмейда.

Преди мача Стоичков поведе съотборниците си с Факела на мира за среща с Папа Франсиск.