efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Страшен кошмар за Лудогорец в Дания: Нордселанд смаза “орлите”, вкара им цели 7 гола, Football24.bg

Датският Нордселанд разби родния шампион Лудогорец със 7:1 на датска земя в среща от втория кръг на Група Н от Лига на конференциите. Toва е най-тежката загуба изобщо в историята на тима от Разград.

Домакините тотално разнищиха родния гранд и заслужено стигнаха до успеха. След този мач Нордселанд е втори в групата 3 точки, а Лудогорец е трети със също толкова.

Още във 2-ата минута домакините откриха, след като Руан Секо игра с ръка в собственото си наказателно поле и датчаните получиха дузпа, която бе реализирана от Ингвартсен.

Лудогорец обаче изравни в 9-ата минута също с гол от дузпа. Секо бе фаулиран в наказателното поле на противника и реферът отсъди удар от “бялата точка”, който бе вкаран от Вердон.

В 11-ата минута Падт направи убийствена грешка и се засуети с една топка, която бе върната към него. Осман го пресира и в крайна сметка успя да го накара да сбърка, а последният реализира за 2:1.

В 31-ата минута Нордселанд отново вкара след гол на Тверсков, който се възползва след центриране от корнер и направи преднината на домакините 3:1.

Две минути след това Нигрен от близка дистанция също се разписа.

След почивката гостите опитваха всячески да намалят изоставането си, но въпреки това не им се получаваше.

В 67-ата минута Педро Нареси си вкара автогол при опита си да изчисти топката, като направи кошмара за гостите още по-голям,

В 73-ата минута Нигрен с удар от границата на наказателното поле бе точен за 6:1 в полза на домакините.

В 86-ата минута след рикошет във Вердон Падт нямаше какво да направи и Расмусен от близка дистанция вкара седми гол на Лудогорец.