23/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Това е лудост! Челси с немислим и нечуван обрат за историята срещу Юнайтед в голов екшън, Football24.bg

Челси постигна немислим обрат с 4:3 срещу Манчестър Юнайтед!

Toва се случи в среща от 31-ия кръг на Висшата лига, която се игра на “Стамфорд Бридж”. Мачът се разви по изключителен начин.

Домакините поведоха с 2:0, а гостите обърнаха до 2:3. С голове в 90+10 и 90+11 обаче Челси сътвори немислимото и обърна.

След този мач домакините са 10-и с 43 точки, а гостите 6-и с 48.

Над всички бе Коул Палмър, който наниза хеттрик за домакините.

Срещата започна ударно за Челси и още до 19-ата минута “сините” взеха преднина от два гола.

Още в 4-ата минута Конър Галахър стигна до една избита топка в наказателното поле и стреля право в целта – 1:0.

В 17-ата минута Антони скочи на шпагат в наказателното поле, но събори играч на Челси и Джаред Жиле наду свирката – дузпа за домакините. Коул Палмър не трепна от бялата точка и направи резултата 2:0.

49

Вторият гол стресна “червените дяволи” и те се опитаха на свой ред да отвърнат на удара.

В 34-ата минута защитник на Челси загуби топката в невралгична позиция, което позволи на Алехандро Гарначо да я овладее и промуши в мрежата за 2:1.

След още пет минути резултатът бе изравнен! Бруно Фернандеш скочи най-високо, за да засече перфектно центриране на Диого Далот и да нанесе отблизо удар с глава в долния ляв ъгъл. Джордже Петрович остана безпомощен, а резултатът 2:2.

В 67-ата минута Гарначо направи обрата в срещата пълен, след като Антони го намери прекрасно в наказателното поле и аржентинецът с глава прати топката в мрежата.

В десетата минута от продължението Челси получи правото да изпълни дузпа, след като Далот се подхлъзна и извърши нарушение в наказателното поле. След намесата на VAR дузпата остана, а зад топката застана Палмър, който вкара за крайното 3:3 две минути след това.

По всичко изглеждаше, че няма да има повече голове, но точно минута след изравнителния гол Палмър с много хубав удар направи немислимото факт и отборът му осъществи пълен обрат.