Водещи новиниВсички новини

Турция шокира фаворита Австрия и е на 1/4-финал на Евро 2024, Демирал герой с два гола, Football24.bg
M. Gregoritsch
66'
M. Demiral
1'
M. Demiral
59'
45'
90'

Турция изненада неприятно Австрия и след победа с 2:1 успя да се класира за 1/4-финалите на Евро 2024.

И двата гола бяха дело на Мерих Демирал, който се разписа във 2-ата и 59-ата минути. Голът за aвстрийците пък бе на Михаел Грегорич в 66-ата минута.

Преди мача австрийците бяха сочени за фаворити, но в крайна сметка не успяха да оправдаят очакванията, че ще стигнат до крайния успех.

Турците шокираха своя противник още във 2-ата минута, когато австрийският тим допусна сериозна грешка при корнер и след разбъркване Мерих Демирал прати топката в мрежата.

В 5-ата минута след няколко рикошета пред вратата на Турция топката като по чудо не влезе в мрежата.

В 25-ата минута Демирал бе близо до втори гол, след като стреля с глава при корнер, а топката премина опасно над напречната греда на противниковата врата.

До почивката нямаше повече попадения, а втората част започна с два добри шанса за Австрия.

Второто положение бе особено добро, като в 51-ата минута Арнаутович остана сам срещу вратаря, но турският страж успя да блокира удара му.

В 59-ата минута Мерих Демирал удвои за Турция с втория си гол в мача, след като бе точен с глава при центриране от корнер.

В 66-ата минута след изпълнение на корнер Михаел Грегорич успя да засече една отклонена към него топка и така намали.

До самия край така и не паднаха повече голове.