Водещи новиниВсички новиниЛа ЛигаФутбол Свят

Удивителен мач на “Бернабеу”: Реал пречупи Наполи и изтръгна трите точки след два късни гола, Football24.bg
Родриго
11'
Джуд Белингам
22'
Nico Paz
84'
Хоселу
90'+4'
G. Simeone
9'
A. Zambo Anguissa
47'
45'
90'

Реал (Мадрид) постигна победа с 4:2 срещу Наполи на своя “Сантяго Бернабеу” в среща от Група С на Шампионската лига. След този мач “кралете” са лидери с 15 точки, докато неаполитанци са втори със 7 точки.

Гостите от Неапол откриха с първия си точен удар още в 10-ата минута.

Кварацхелия центрира за Ди Лоренцо, който обаче свали топката за Симеоне и последният от близка дистанция успя да реализира.

Това обаче донесе перфектна реакция от страна на домакините.

Само минута след това Родриго изравни. Диас го намери и кариоката навлезе в наказателното поле и с отличен удар “матира” противниковия вратар.

В 22-ата минута Реал обърна противника си с попадение на Белингам.

Англичанинът вкара с глава от близка дистанция след центриране на Алаба.

Гостите обаче успяха да изравнят в 47-ата минута след попадение на Ангиса.

Той бе намерен от Ди Лоренцо в наказателното поле и шутира по диагонала, а топката рикошира в Себайос и се върна отново при него, който не сгреши и я вкара във вратата.

Гол на Осимен в 68-ата минута пък бе отменен заради положение на засада.

В 84-ата минута Нико Пас, който е 19-годишен юноша на Реал, върна аванса на своите с дебютното си попадение за отбора. Той го направи след силен удар от далечна дистанция.

В 94-ата минута Хоселу оформи крайния резултат след асистенция на Белингам.