22/07/2024
Водещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Фаворитът Дания изпусна успеха срещу Словения, голът на Ериксен не се оказа достатъчен, Football24.bg

Дания стартира Евро 2024 с реми 1:1 срещу Словения в среща от Група С на надпреварата.

След този двубой и двата тима имат по точка.

Хиксът не бе съвсем очакван, тъй като датчаните като цяло бяха фаворит срещу този опонент.

Първото попадение в срещата падна в 17-ата минута и бе дело на Кристиан Ериксен, който изведе датчаните напред.

След прекрасен пас с пета на Винд, големият лидер на датчаните пое топката и с хубав завършващ удар успя да реализира.

До почивката датчаните имаха още два шанса да стигнат до попадения, но пропуски направиха Ериксен и Вестергор.

През второто полувреме головите опасности пред двете врати не бяха често явление.

Все пак обаче словенците успяха да изравнят чрез Ерик Янжа, който в 78-ата минута реализира. Той шутира от дистанция, като в ситуацията се получи рикошет и топката влетя във вратата.