Последни новини
Финалът в Лига Европа се игра само 46 минути и 42 секунди

Отборът на Атлетико (Мадрид) се наложи над Олимпик Марсилия с резултат 3:0 и спечели турнира Лига Европа, но двубоят беше изключително къс като продължителност.

Като цяло топката беше в движенеи само 46 минути и 42 секунди.

През първата част Олимпик Марсилия владееше топката в 61% от времето, а Атлетико притежаваше кълбото само 8 минути и 59 секунди, но успя да се възползва максимално от тях и отбеляза попадение.

През втората част игровото време беше 23 минути и 38 секунди.

Атлетико владееше топката само 11 минути от това, но стигна до цели две попадения.

В предишните мачове на Атлетико от Лига Европа, нито един двубой не е има игрово време по-малко от 54 минути, а само три са били под 60.

Контузии, нарушения, тъчове, корнери, смени, голове, засади и губене на време са основните причини за намаляване на продължителността на двубоите.