Последни новини
Франция е новият световен шампион!

Франция е новият Световен шампион! „Петлите“ надвиха на финала Хърватия след 4:2 в много зрелищен мач и по този начин се поздравиха със световната титла от Мондиала в Русия.

„Шахматистите“ показаха добър футбол, но така и не успяха да се противопоставят на офанзивната мощ на своя противник и в крайна сметка се задоволиха със сребърните медали от надпреварата на руска земя.

Манджукич си вкара автогол в 18-ата минута, а фаулът, който Франция изпълни, бе несъществуващ и това ядоса противника на „петлите“.

Перишич все пак съумя да изравни в 28-ата минута. Десет минути след това обаче Гризман бе точен от дузпа и даде отново аванс на своята страна.

Погба увеличи аванса на Франция с попадение в 59-ата минута, а шест минути след това Килиан Мбапе също записа името си сред голмайсторите.

Трите гола изоставане не отказаха хърватите и тимът на Златко Далич вкара в 69-ата минута чрез Марио Манджукич и така остави надеждите си за сензационен обрат живи.

Все пак до края Хърватия не успя да стигне до повече голове и Франция взе трофея.

За последно французите триумфираха с това отличие на домакинския си турнир през 1998 година, когато спечелиха убедително с 3:0 срещу Бразилия на финала.