C. Goodwin
9'
45'
90'

Отборът на Франция се наложи над Австралия с резултат 4:1 в мач от Група D на Световното първенство.

В другия мач от групата Тунис и Дания не се победиха – 0:0.

1

Тимът на Австралия поведе в резултата в 9-ата минута чрез Гудуин, но в 27-ата Рабио изравни. В 32-ата Оливие Жиру направи обрата за “петлите” пълен.

В края на полувремето Австралия можеше да изравни, но ударът на Джаксън Ървин срещна гредата. Малко преди това Килиан Мбапе направи страхотен пропуск.

В 61-ата минута нападателят на ПСЖ можеше да се разпише, но бранител на Австралия се намеси в последния момент.

Килиан Мбапе в 68-ата и отново Жиру в 71-ата оформиха крайното – 4:1 за Франция. Оливие Жиру вкара 51-ия си гол за “петлите”, с което изравни рекорда на Тиери Анри.

В 83-ата минута с пропуск се отличи Килиан Мбапе.

В 90-ата минута тимът на Франция можеше да стигне до пето попадение, но вратарят на Австралия Матю Райън показа страхотен рефлекс.