21/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Франция се изложи срещу Полша но все пак се класира за 1/8-финалите на Евро 2024, Football24.bg

Франция се изложи срещу Полша и завъртя само 1:1 в среща от Група D на Евро 2024.

“Петлите” поведоха над противника си след гол на Килиан Мбапе от дузпа в 56-ата минута на срещата, но гостите изравниха чрез Левандовски в 79-ата минута от дузпа.

Нападателят се завърна на терена с маска, след като се наложи да претърпи спешна операция на носа.

След ремито си “петлите” финишират като втори в своята група с актив от 4 точки и така се класират за 1/8-финалната фаза на турнира.

Като цяло Франция диктуваше събитията на терена и можеше да открие още в 10-ата минута, но Скорупски отрази много опасен удар на Тео Ернандес.

В 19-ата минута отново “петлите” стигнаха до хубава атака, но стражът на Полша се намеси след удар на Дембеле от няколко метра.

В 35-ата минута и Полша създаде добро положение, но Левандовски с глава от няколко метра пропусна.

Три минути преди почивката Мбапе пробва късмета си, но Скорупски бе отново на мястото си.

След почивката натискът на Франция бе сериозен и в 50-ата минута Мбапе на два пъти пробва късмета си, като в първата ситуация Скорупски спаси, а при втората топката излезе в аут.

Все пак той бе точен от дузпа, която бе свирена в 56-ата минута заради нарушение на Кивиор срещу Дембеле в наказателното поле.

В 77-ата минута Полша получи правоото да изпълни дузпа. Менян спаси, но бе излязъл извън линията си при изпълнението на дузпата и тя бе пребита. При втория си опит Лева все пак изравни.