Последни новини
Хебър се измъчи здраво срещу Рилецо, победи много трудно в Пазарджик

Хебър се върна на пътя на успеха след болезнената загуба от ЦСКА 1948 миналата събота.

В среща от 29-тия кръг на Трета югозападна футболна лига пазарджиклии стигнаха до 3-те точки срещу посредствения Рилски спортист с гол в 89-та минута на мача. Точен за минималното 1:0 беше влезлият след почивката Станимир Димитров, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Домакините в чийто стартов състав бяха направени 5 промени в сравнение с мача с ЦСКА 1948 започнаха срещата е летаргично темпо, от което не успяха да излязат през цялата първа част.

Още 1-та минута зелената отбрана изпусна Ангел Максимов, който напредна към вратата на Хебър, но стреля нескопосано в аут.

Три минути по-късно Виктор Колев изпробва бдителността на пазарджишкия вратар отправяйки първи точен удар в рамката.

В 10-та минута хебърци отговориха с шут на Димитър Илиев, който стреля в аут от границата на пеналта.

В 14-та минута комбинация между Ангел Лачов – Димитър Илиев и Атанас Велев завърши с опасен, но неточен удар на последния. Това беше и всичко по-интересно пред вратата на Рилецо до почивката.

На свой ред гостите отправиха цели 4 точни удара към вратата на Пангев.

В 15-та минута Аджов опита да прехвърли безуспешно стражът на хебърци. В 25-тата и 30-тата минути Кънчев обстрелва от над 20 метра вратата на домакините като и в двата случая Митко Пангев внимаваше и улови.

В 43-та минута Иво Захариев затрудни максимално от пряк свободен удар вратарят на Хебър.

През втората част Хебър пренесе действията в половината на противника, но шаблонните атаки бяха лесно разгадаеми от отбраната на Рилецо.

В 47-та минута Атанас Велев стреля над вратата на гостите. 120 секунди след това и Ангел Лачов изпробва неточно мерника си.

Гостите за малко не стигнаха до куриозен гол в 52-та минута. Тогава Иво Захариев опита центриране от тъча, но топката се фалцира опасно и Пангев с последни усилия я изби в корнер.

В 56-та минута влезлият на смяна Руслан Иванов нямаше шанс да открие резултата за Хебър малко след появата си на терена.

Последваха 15 минути, в които нямаше нито една опасност за вратата на самоковци.

Финалния щурм на домакините започна в 72-та минута, когато вратарят на „скиорите” с последни сили спаси мрежата си, след опасен удар от фаул на Кирил Георгиев.

При следващата атака Станимир Димитров стреля с глава в аут.

Нов удар по посока вратата на Рилецо бе регистриран в 76-та минута, когато Димитър Илиев изпробва отдалеч вниманието на Марио Райчев.

В 82-та минута Атанас Велев стреля в аут.

Самоковската крепост падна чак в 89-та минута. Тогава след центриране от корнер оставения непокрит в малкия пеналт на гостите Станимир Димитров забоде с глава топката в мрежата на Рилски спортист за крайното 1:0.

Хебър: Димитър Пангев, Мартин Сечков, Васил Геров(к), Димитър Мичков, Николай Николаев, Кирил Георгиев, Димитър Илиев, Красимир Здравков(Руслан Иванов), Атанас Велев , Ангел Лачов(Андриан Краев), Георги Георгиев(Станимир Димитров).

През втората част влязоха титулярът Руслан Иванов, Станимир Димитров и Андриан Краев.