World Cup 2022 Водещи новини Всички новини

Холандия без проблеми срещу Катар

Холандия завърши на 1-о място в група А на Световното първенство в Катар, след като победи с 2:0 домакините в последния си мач от груповата фаза. По този начин “лалетата” събират 7 точики и вече чакат съперника си на 1/8-финалите. Попаденията за тима на Луис Ван Гаал вкараха Коди Гакпо и Франки Де Йонг.

C. Gakpo
26'
Френки де Йонг
49'

Срещата започна с натиск на Нидерландия. Още в първата минута Депай можеше да открие, но ударът му излезе в аут. Катарците имаха шанс няколко минути по-късно, но капитанът на Катар Хасан Ал Хайдос стреля право в ръцете на Андриес Ноперт.

Френки де Йонг стреля от границата на наказателното поле, но ударът му рикошира в гърба на Клаасен в 15-ата минута. Мемфис Депай направи добавка с едно докосване, но топката прелетя над напречната греда.

Логичното се случи в 26-ата минута. Коди Гакпо и Клаасен размениха подавания, а Гакпо стреля неспасяемо в 26-ата минута.

В следващите минути футболистите на “лалетата” владееха инициативата, но без да се стига до нови опасности.

В началото на втората част двубоят холандците стигнаха до втори гол и подпечатаха победата си. Дейви Клаасен центрира топката в наказателното поле на Катар в 49-ата минута. Там след рикошет Мемфис шутира, но Баршам отрази. Френки де Йонг изпревари, опитващия се да изчисти топката Педро Мигел, и така удвои аванса на “лалетата” в срещата, след като чукна топката в мрежата.

До края на срещата оборитите паднаха, а нови попадения не паднаха.