Висша лига Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Холанд струва милиард евро, смята агентът му

Звездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд струва милиард евро. Това смята агентът му – Рафаела Пимента. Холанд премина в Ман Сити през лятото и има 31 гола и 3 асистенции в 27 мача във всички турнири.

“Невъзможно е да мисля за него и да не се усмихна. Той е весело момче. Според мен Холанд струва милиард евро. Може би никой няма да плати тази сума, но това е потенциалът, който той ще даде на клуба. И заедно с него ще дойдат фенове, голове, спортни резултати, професионализъм, дигитално съдържание, слава, спонсори…Стойността му е комбинация от много неща. Но всъщност клубът определя цената на един футболист. Знам, че никой няма да плати 700 милиона за играч, но съм напълно сигурна, че стойността, която Ерлинг добавя, когато дойде в клуба, е огромна, поне милиард“, заяви Пимента пред испанския вестник „AS“.

Холанд премина в Манчестър Сити през лятото на 2022 г. от Борусия Дортмунд. Срокът на настоящия договор на 22-годишния норвежец с клуба е до юни 2027 година.

Свързани новини

Барселона взима халф на Сити без пари през лятото

Суперкомпютър: Ман Сити ще спечели Шампионската лига

Пеп: Смених Холанд срещу Бърнли, за да не подобри рекорда на Меси във ФА Къп

Коментирай

Този сайт използва бисквитки. Ако желаете да прочете повече и да промените своите настройки вижте повече Приемам Прочети повече

P