25/07/2024
efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

ЦСКА-София победи румънци в контрола

ЦСКА-София победи румънци в контрола, Football24.bg

ЦСКА победи с 2:1 румънския Политехника (Яш) в третата си контрола от началото на подготовката. Срещата се игра на комплекс „Евима“ в Банко и стартира в 17:30 часа. Попаденията за ЦСКА дойдоха след гол на Матиас Фаетон (39′) и автогол на Соарес (67′), а за гостите точен бе Самайоа (75′).

В 4-ата минута Сейни Санянг центрира към Георги Чорбаджийски от статично положение, който с едно докосване намери Християн Петров, чийто удар от близка дистанция мина над напречната греда. Минута по-късно поредица от страхотни спасявания на Густаво Бусато предотвратиха гол за румънския тим.

В 8-ата минута страхотно центриране на Иван Тасев попадна на крака на Матиас Фаетон, който стреля неточно покрай десния стълб. Четири минути по-късно главният съдия отсъди дузпа за ЦСКА, но Матиас Фаетон не успя да се разпише от бялата точка. Следващият четвърт час предложи предимно игра в центъра, а „червените“ бяха по-активни. В 39-ата минута логичното се случи и ЦСКА поведе в резултата. Георги Чорбаджийски се възползва от неразбирателство в защитата на Политехника и подаде към Матиас Фаетон, който имаше лесната задача да насочи кълбото в опразнената врата за 1:0. Почивката дойде с гол аванс за „армейците“.

За старта на второто полувреме Томислав Стипич извърши 10 смени, като единствено голмайсторът Матиас Фаетон остана на терена. В игра се появиха вратарят Марин Орлинов и полевите играчи Лъчезар Иванов, Асен Дончев, Юлиан Илиев, Станислав Шопов, Петко Панайотов, Симеон Александров, Джонатан Линдсет, Емануел Шакич и Наско Цеков. В 53-ата минута Матиас Фаетон отстъпи мястото си на Марк-Емилио Папазов, а в 64-ата Наско Цеков напусна терена за сметка на Алесандро Николов.

В 67-ата минута ЦСКА удвои преднината си. Алесандро Николов стреля отдясно, ударът му се отби в противников защитник, а топката рикушира и попадна във вратата на румънския тим за 2:0.

Четвърт час преди края Марин Орлинов се отличи с няколко страхотни спасявания. Секунди по-късно, гостите върнаха едно попадение чрез Самайоа. До края на мача играчите на Томислав Стипич владееха повече топката и комбинираха умело, като създадоха няколко добри положения за гол. Те не се увенчаха с успех и двубоят приключи при резултат 2:1 в полза на ЦСКА.

Следващият мач на ЦСКА ще бъде срещу тима на Берое (Стара Загора), в понеделник  (01 юли) от 17:30 часа на спортен комплекс „Евима“ в град Банско.