N. Minkov Minkov
45'+2'
45'
90'

Отборът на ЦСКА-София се наложи над Ботев Пловдив с резултат 3:1 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига.

“Армейците” дръпнаха с 4 точки на върха пред Лудогорец, но разградчани са с мач по-малко.

Ботев е 10-ти с 20 пункта.

Назон в 10-ата и 25-ата направи резултата 2:0 в полза на домакините, но Минков в продълението върна един гол за своя тим.

В 47-ата Маурисио оформи крайното – 3:1.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния нападател на ЦСКА и България Петър Жеков, който почина днес на 78 годишна възраст. Футболистите на Саша Илич излязоха с фланелки, на които бе ликът на Жеков и с надпис “Вълшебния стрелец”. На единия ръкав играчите бяха с черна лента, а на другия до края на сезона ще бъде щампована годината на неговото раждане – 1944-а и знака за безкрайността в памет на най-големия голмайстор на тима за всички времена.

През първото полувреме армейците бяха пълни господари на терена и заслужено откриха резултата още в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет продължи с глава центриране от корнер към Дюкенс Назон и за тарана не бе преблем да се разпише с глава за 1:0. Натискът в червено продължи и в 25-ата минута Брадли де Нойер направи страхотен пробив по левия фланг и пусна към Назон, който с бомбен изстрел прати кълбото за втори път в мрежата на Ботев, като преди това топката срещна и напречната греда. В продължението на първата част гостите стигнаха до попадение, дело на Николай Минков, който се възползва от хубаво подаване на Тодор Неделев и от непосредствена близост се разписа за 2:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме рециталът на хаитянския звяр Дюкенс Назон продължи и в 47-ата минута нападателят направи страхотна асистенция към Маурисио Гарсес, който останал сам срещу Ханкич го преодоля безпроблемно и се разписа за 3:1. Последва кратко прекъсване на играта, заради дим над терена от хореографията по трибуните, след което темпото леко спадна. В 76-ата минута Назон бе близо до своя хеттрик, но изтрелът му мина встрани от левия страничен стълб. Последва двойна смяна, при която на терена се появиха Браян Морено и Жеферсон Телес на мястото на Линдсет и Назон. Червените продължиха да атакуват и да се забавляват на терена, но до повече голове така и не се стигна и в крайна сметка момчетата на Саша Илич се поздравиха с напълно заслужена победа с 3:1 над Ботев (Пд) и продължават да оглавяват временното  класиране в Първа лига с актив от 50 точки.

Асистент: Брадли де Нойер
45' +2' 2:1 Гол
Асистент: Todor Nedelev
N. Minkov
Маурисио
Гол 3:1 47'
Асистент: Дюкенс Назон
57' Жълт картон
P. Konaté
P. Konate
62' Жълт картон
T. Nadi
Енес Махмутович
Жълт картон 64'
65' Смяна
Влиза:Roei Herman
Излиза:P. Konaté
Тибо Вион
Смяна 68'
Влиза:Тибо Вион
Излиза:T. Heintz
74' Смяна
Излиза:Джонатан Линдсет
83' Смяна
Излиза:Марселино Кареасо
90' Жълт картон
J. Eto'o
90' +9' Жълт картон
Roei Herman
90' +11' 2 жълти картона > червен картон