Последни новини
ЦСКА 1948 „докосва“ Втора лига след победа в Перник

ЦСКА взе ключовото гостуване до края на сезона. Армейците минаха 1:0 през Миньор в Перник и държат убедително преднината от 6 точки пред втория.

Емил Гъргоров вкара победния гол от дузпа в 76-ата минута. Това беше най-малкото. ЦСКА създаде 6-7 идеални положения за гол, две от тях бяха изумителни. И то на изключително тежък терен, тъй като минути преди мача над Перник валеше адски дъжд.

Домакините обаче направиха максималните усилия и само може да благодарим на Миньор. Дано скоро съперникът се върне в елита!

Преди почивката вратарят Леонтиев извади страхотни удар на Томи Павлов и Петко Петков. Засечки на Васев и Таушанов с глава прелетяха в аут.

Теренът леко изсъхна и през втората част ЦСКА смаза Миньор. Компютрите Павлов и Гъргоров буквално разсичаха домакините с интелигентните си пасове. Пропуските обаче продължиха. Удар с глава на Таушанов по чудо срещна защитник, а не влезе в мрежата. После Гъргоров стреля с десния крак във вратаря. За да се стигне до уникален пропуск на Васев на празна врата от 3 метра.

Но буквално след една атака Гущеров се справи хитро със защитата на Миньор и беше подкосен. 100-процентова дузпа. Гъргоров стреля технично от бялата точка за 1:0.

До края домакините опитаха натиск, но така и не стигнаха до нещо сериозно.

Състави:

Миньор: 1. Леонтиев, 14. Савов, 2. Райчев, 26. Киров, 20. Гогов,15. Илиев, 8. Слишков, 9. Кадифчин, 10. Селимински, 18. Георгиев, 19. Атанасов
Треньор Николай Тодоров

ЦСКА: 33. Е. Михайлов, 39. Кр. Михайлов, 6. Котев, 14. Стоичков, 27. Гроздин, 10. Павлов, 22. Васев, 99. Гущеров, 23. Гъргоров (87 – 17. Маринов), 19. Петков (66 – 77. Хаджи), 20. Таушанов (90 – 29. Христов)