25/07/2024
efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

ЦСКА 1948 загуби третата си контрола в Словения, инкасира цели 6 гола от Динамо (Загреб), Football24.bg

ЦСКА 1948 загуби третата си контрола от лагера в Словения. „Червените“ претърпяха тежко поражение с 2:6 от шампиона на Хърватия – Динамо Загреб. На почивката резултатът бе 1:1, но през втората част българският отбор направи куп грешки, които бяха наказани. ЦСКА 1948 игра без звездата си Педриньо, който замина за Турция, за да подпише с Коняспор.

Двобоят започна с пропуски пред двете врати, като Качавенда и Мишич не успяха да вкарат за хърватския тим, а Кирилов и Илиевски за ЦСКА 1948. В 26-ата минута късметът бе на страната на тима от Загреб след бомбен шут на Ради Кирилов. Вратарят отлони топката в напречната греда и „червените“ спечелиха само корнер.

Шампионът на Хърватия поведе в 31-ата минута чрез Куленович. Малко след това Марио Илиевски бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Пет минути преди почивката Теодор Иванов изравни с добавка след удар на Реян Даскалов.

В началото на втората част Динамо Загреб отново поведе. Алекс Божев увисна при опит да избие центриране от корнер и намиращият се зад него Якирович вкара на празна врата. Четири минути по-късно Рог вкара трети гол за хърватския тим.

В 72-ата минута „червените“ допуснаха ново попадение, след като Теодор Иванов си вкара автогол в опита си да изчисти остро центриране на Микич отдясно. Малко след това Микич се разписа, правейки резултата 1:5. Голеадата продължи с шести гол във вратата на българския отбор. В добавеното време ЦСКА 1948 стигна до второ попадение чрез Неделко Пишчевич, с което бе оформена загубата с 2:6.

Съставът на ЦСКА 1948: 33. Божев, 19. Фуртадо, 15. Василев, 14. Иванов, 31. Рапнуи, 7. Талис, 39. Умарбаев, 22. Даскалов, 10. Кирилов, 9. Карагарен, 40. Илиевски (1. Маринов, 92. Нгуинда, 6. Илиев, 91. Бидунга, 21. Ценов, 58. Бойчев, 26. Марков, 28. Пишчевич, 61. Октавио, 11. Бузон, 24. Димитров, 23. Цанев, 13. Алимоллов)