efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

ЦСКА 1948 съвсем провали сезона на ЦСКА и спечели евробаража, фенове прекъснаха срещата, Football24.bg
Неделко Пишчевич
30'
Pedrinho
53'
45'
90'

ЦСКА 1948 шокира ЦСКА и след победа с 2:0 спечели баража за европейските клубни турнири.

Така отборът на Валентин Илиев ще играе в Лига на конференциите през новия сезон.

Пишчевич и Педриньо вкараха в 30-ата и 53-ата минута, като по този начин донесоха успеха на тима си в този възлов мач.

Мачът бе белязан от много грозни сцени, след като агитката на ЦСКА нахлу на терена минути преди края и започна да троши и да се бие с полицията, като в крайна сметка срещата бе прекъсната.

Още във 2-ата минута домакините от ЦСКА имаха шанс да отркият. Санянг получи топката пред наказателното поле и с мощен удар я прати в долния десен ъгъл, но Маринов изби в корнер.

В 9-ата минута ЦСКА имаше нов голов шанс. Пишчевич обаче изчисти в последния момент една топка на опасна близост до вратата пред погледа на Хайнц.

В 17-ата минута удар на Хайнц профуча над напречната греда, а в 30-ата минута ЦСКА 1948 шокира домакините и откри резултата.

Талис центрира във вратарското поле, а там включилият се от втора позиция Пишчевич засече топката във вратата на “червените”, като сериозна грешка за това попадение имаше Санянг.

Три минути след това гол на ЦСКА бе отменен заради засада на Християн Петров, след като ВАР трябваше да се намесва.

В последните минути преди почивката ЦСКА 1948 бе близо до втори гол. Първо удар на Ради Кирилов бе париран от противниковия страж, а след това той се намеси отлично и при удар на Талис.

В продължението на първото полувреме Педриньо имаше шанс да се разпише, но нацели гредата.

Второто полувреме започна фантастично за ЦСКА 1948 и отборът на Валентин Илиев удвои аванса си след попадение в 53-ата минута.

Бразилецът бе точен от около 30 метра, от пряк свободен удар, като не остави никакви шансове на Евтимов да реагира.

През следващите минути темпото на игра се успокои и нямаше опасности пред двете врати.

В 76-ата минута удар на Джонатан бе отразен от Димитър Евтимов, а след това и Кирилов пробва късмета си, но ЦСКА 1948 не успя да стигне до трети гол.

Малко преди последния съдийски сигнал феновете на ЦСКА от Сектор “Г” нахлуха на терена и започнаха да трошат всичко наред, като се наложи прекратяване на мача. Те се сбиха и с полицаите, които бяха на пистата и трибуните.

Двата тима пък се прибраха веднага в съблекалнята.

Все пак срещата се доигра и до края нямаше повече голове.