efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Черно море преодоля Ботев (Враца) на “Тича” и си върна лидерската позиция в класирането, Football24.bg

Черно море постигна победа с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от 23-ия кръг на елита, който се игра на стадион “Тича” в “морската столица” Варна.

След този мач “моряците” са лидери в класирането с актив от 51 точки и си върнаха първото място, макар че имат два мача повече от втория Лудогорец.

Загубата е четвърта поредна шампионатна за врачани и отборът в момента е предпоследен 15-и в класирането с актив от 13 точки и на 6 от мястото, което дава право на участие в бараж.

Потенциално е възможно разликата да се увеличи, ако Пирин вземе нещо при визитата си на Арда в Кърджали.

Илиан Илиев – младши записа повторен дебют за тима от Варна и бе в основата на успеха на своя отбор.

Първото полувреме не бе особено атрактивно. В 11-ата минута Бариос се намеси добре и не позволи на Пабло Гарсия да го преодолее, след като скъси дистанцията.

Минути след това удар на Переа от състава на гостите с глава бе неточен. В следващите минути нямаше кой знае какво като ситуации на терена, но в 41-ата минута Черно море откри от дузпа, която бе реализирана от Атанас Илиев.

Нарушението бе на Мартин Ачков срещу Илиан Илиев – младши и в крайна сметка реферът посочи “бялата” точка.

Десет минути след почивката Калкан отправи силен удар, който обаче бе с вещина спасен от Бариос.

В 64-ата минута капитанът на домакините Димов засече с глава центриране на Калкан, но в крайна сметка топката излезе в аут.

В 71-ата минута всичко за гостите приключи. Велев се опита да изчисти топката след остро центриране на Илиан Илиев – младши от фаул, а кълбото срещна Меси Биатумусока и влезе в мрежата като автогол.

Силите на Ботев все пак стигнаха за почетен гол, който бе дело на Мирослав Маринов в 80-ата минута. Той бе намерен от Будинов и от близка дистанция успя да реализира.

До самия край нямаше повече голове, а три минути преди края на редовното време треньорът на гостите Христо Янев бе изгонен, след като изригна срещу четвъртия съдия.