Последни новини
Черно море се класира за плейофите за Европа след успех срещу Пирин

Отборът на Черно море се наложи над Пирин (Бл) с резултат 2:0 и си осигури място в решителната плейофна фаза за участие в Лига Европа.

Точни за „моряците“ бяха Меди Фенуш и Мартин Минчев, а поражението на Пирин означава, че тимът ще се бори за оставане в елита, заедно с отборите на Витоша (Бистрица), Дунав и Етър.

Варненци откриха в 39-ата минута, когато след центриране на Мехди Фенуш отляво вратарят на домакините Георги Георгиев отклони топката с ръка в своята врата и си отбеляза автогол – 0:1. В последните секунди на първото полувреме Мартин Минчев удвои преднината на своите, след като шутира майсторски с левия крак край вратаря – 0:2. Това бе второто попадение на Минчев в елита, като първото отново бе срещу пиринци – при 2:1 на „Тича”.

След почивката със зряла и мъдра игра Черно море не само задържа аванса си, но и пропусна да го увеличи, тъй като Мартин Минчев, Мехди Фенуш и резервата Марек Кузма не успяха да отбележат от добри позиции.