Рикардиньо
51'
45'
90'

Отборът на Черно море се наложи над Левски с резултат 3:1 в мач от 29-ия кръг на родната efbet Лига.

Исмаил Иса в 40-ата минута откри резултата за домакините, но Рикардиньо в 51-ата минута изравни.

Андреяс Калкан в 67-ата отново изведе своя тим напред, а Атанас Илиев в 82-ата минута оформи крайното – 3:1.

„Левски“ стартира с прекроена защита заради многото проблеми. Дебют като титуляр получи Хоакин Фернандес, който си партнираше с Кристиан Димитров. Още в 1-ата минута обаче домакините стигнаха до чисто положение. Патрик-Габриел Галчев сбърка един пас в средата и направи контраатака за „Черно море“, която Илиан Илиев-Младши завърши с удар, но покрай гредата. В 5-ата минута Рикардиньо бе препънат на границата на наказателното поле, но вместо фаул последва много според картон за симулация.

В 12-ата минута „сините“ имаха хубава ситуация. При една атака отдясно Марин Петков намери Джевад Ел Джемили, който стреля силно над гредата. В 20-ата минута „Левски“ стигна до корнер. Хоакин Фернандес бе оставен непокрит около точката на дузпата, но ударът му бе много слаб и в обсега на вратаря.

В 40-ата минута „Черно море“ поведе в резултата. „Моряците“ направиха атака, която тръгна от Калкан, той подаде към Илиан Илиев – Младши. Топката бе продължена към Васил Панайотов, а той подаде прострелно към Исмаил Иса. Нападателят се вклини между централните бранители и отклони топката неспасяемо за Иван Андонов – 1:0.

В добавеното време на първата част „сините“ пробваха добра атака, като топката стигна до Ел Джемили на левия фланг. Той пробва удар по диагонала, но твърде слабо, за да се стигне до гол.

Второто полувреме започна с натиск за „Левски“. В 51-ата минута „сините“ изравниха. Галчев започна атака с хубав пас към Марин Петков, който изведе Рикардиньо в наказателното поле и бразилецът с хубав шут в близкия ъгъл изравни – 1:1.

След гола „сините“ продължиха да са доста по-активния тим и да атакуват. Това противно на предните двубои, в които тимът имаше доста по-слаби втори полувремена и срещу „Славия“, и срещу „Лудогорец“, и срещу „ЦСКА-София“.

Противно на логиката, в 67-ата минута „Черно море“ отново поведе. Исмаил Иса бе изведен зад гърба на защитата, стреля, но Иван Андонов се справи. Топката обаче попадна на крака на Калкан, който бе оставен непокрит и реализира за 2:1.

Голът смути „сините“, но въпреки това те тръгнаха в атака. В 70-ата минута Кристиан Димитров пробва доста опортюнистичен шут от дистанция над вратата.

В 81-ата минута „Черно море“ реши мача. Хоакин Фернандес направи уникална грешка и подари топката на Уеслен Жуниор. Той подаде към Атанас Илиев коридор и нападателя с лекота вкара за 3:1.

До края на двубоя тимът пробва стихиен натиск, но без реално да застраши вратата на домакините. Така момчетата на Николай Костов задълбочиха кризата с трета поредна загуба.

Черно море е на втората позиция с 61 точки, докато Левски е пети с 51.