efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Черно море си уреди второто място след успех над 10 от ЦСКА-София

Черно море си уреди второто място след успех над 10 от ЦСКА-София, Football24.bg
Pablo Álvarez
57'
45'
90'

Отборът на Черно море се наложи над ЦСКА-София с минималното 1:0 и си осигури второто място в класирането.

В препоследната минута на редовното време Живко Атанасов спъна Тобиас Хайнц, а главният съдия даде фал в атака. Домакините пък поискаха дузпа, но след преглед на системата за видеоповторения, реферите не видяха нищо нередно и отсъдиха играта да продължи.

В началото на втората част Сейни Санянг върна нескопосано топката с глава към Густаво Бусато, Уеслен Жуниор първи стигна до нея и я чукна покрай вратаря. Бразилецът игра с ръка извън наказателното поле, а и връхлетя върху халфа на гостите, за което получи директен червен картон.

От нарушението, което се получи след сблъсъка между Бусато и Жуниор се стигна до гол за гостите. Атанас Илиев стреля от прекия свободен удар, резервата Евтимов спаси с една ръка, но Пабло Гарсия направи успешна добавка и Черно море откри – 0:1

При резултат 1:0 за гостите от Варна Живко Атанасов извърши нарушение срещу Тибо Вион в наказателното поле на гостите. Георги Кабаков посочи бялата точка, но от ВАР информираха главния съдия , че в началото на атаката Тибо Вион е в положение на засада и дузпата беше отменена.

Първата добра ситуация пред отбора на ЦСКА дойде в 8-ата минута. Тибо Вион намери с хубаво центриране в наказателното поле Джонатан Линдсет, чийто удар с глава бе спасен. Десет минути по-късно именно самопожертвавателна намеса на Тибо Вион предоврати голов удар на Андреяс Калкан.

В 24-ата минута Тобиас Хайнц стреля опасно след центриране от корнер на Тибо Вион.

До края на полувремето играта се пренесе предимно в центъра на терена, а единоборствата и здравият футбол преобладаваха. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Малко след началото на втората част Густаво Бусато бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане срещу Уеслен Жуниор. На вратата застана Димитър Евтимов, който замени Тобиас Хайнц.

Секунди след като играта бе подновена, гостите от Варна отбелязаха гол чрез Пабло Гарсия за 0:1. В 61-ата минута главният съдия Георги Кабаков отмени дузпа за ЦСКА след засада на Тибо Вион. В 78-ата минута играта напусна Матиас Фаетон, а на негово място се появи Георги Чорбаджийски. Осем минути по-късно Стамен Белчев извърши двойна смяна. В игра се появиха Иван Турицов и Станислав Шопов, а местата си отстъпиха Тибо Вион и Марселино Кареасо.

В 88-ата минута страхотен извеждащ пас на Християн Петров намери Амос Юга, който със силен удар от въздуха бе близо до изравнително попадение.

До края на двубоя “армейците” не успяха да стигнат до изравнителен гол и така Черно море си тръгна с трите точки.