Водещи новиниВсички новини

Швейцария удари Унгария на Евро 2024, нападател на Лудогорец с гол за „кръстоносците“, Football24.bg

Швейцария постигна победа с 3:1 срещу Унгария в първия мач и за двете страни от Евро 2024.

Това се случи в сблъсък от Група А на турнира.

След този мач „кръстоносците“ са втори в групата с актив от 3 пункта, докато „маджарите“ са на третата позиция без спечелена точка.

Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа бе титуляр за страната си и дори отбеляза първото попадение в 12-ата минута.

Той бе изведен на прекрасна позиция от Ебишер и сам срещу вратаря реализира, като в ситуацията имаше съмнения за засада, които обаче бяха опровергани от ВАР.

Самият Ебишер удвои аванса на швейцарците в края на полувремето.

Той отправи изключителен удар малко преди дъгата и не даде шансове на противниковия страж.

В 66-ата минута унгарците успяха да намалят. Собослай центрира прекрасни за Варга, който успя да вкара топката в мрежата.

В третата минута от добавеното продължение Емболо прехвърли вратаря за крайното 3:1 в полза на Швейцария.