23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниЛига 1Футбол Свят

Шок за ПСЖ на Острова! Нюкасъл направи на пух и прах богаташите от Париж

Шок за ПСЖ на Острова! Нюкасъл направи на пух и прах богаташите от Париж, Football24.bg

Нюкасъл разсипа ПСЖ с 4:1 на своя “Сейнт Джеймсис Парк” в среща от втория кръг на Група F от Шампионската лига.

Домакините изиграха страхотен мач и напълно заслужено стигнаха до трите точки. След двубоя “свраките” са лидери в своята група с актив от 4 точки, докато парижани са втори с 3 пункта.

Алмирон откри за домакините в 17-ата минута, след като преди това Донарума отрази удар на Исак от близка дистанция, а парагваецът при добавката не сгреши.

В 39-ата минута Бърн засече топката след хубаво центриране на Гимараеш и успя да удвои, като в случая голът бе признат след намесата н ВАР.

Лонгстаф направи резултата 3:0 в 50-ата минута, след като от малък ъгъл прокара топката под плонжа на Донарума, за да реализира.

Силите на парижани им стигнаха за почетен гол, дело на Ернандес в 56-ата минута.

Той прати топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата, след като избегна изкуствената засада, която се опитаха да направят футболистите на домакините.

В 91-ата минута Шар довърши клетите гости.