27/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Юнайтед и Ливърпул не се победиха в зрелищно дерби, “мърсисайдци” изпуснаха да си върнат върха, Football24.bg

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завъртяха равенство 2:2 в голямото дерби на Англия между двата тима в сблъсък от 32-ия кръг на Висшата лига, който се игра на “Олд Трафорд”.

Отборът на Ерик тен Хаг трябва да съжалява, че не стигна до успеха, тъй като имаше аванс в резултата след обрат броени минути преди края на редовното време.

След този мач Юнайтед е 6-и с 49 точки, а Ливърпул не успя да си върне върха и е 2-и в класирането с актив от 71 точки, колкото има и Арсенал, който обаче е лидер.

Луис Диас откри за гостите в 23-ата минута, след като Нунес продължи към него една топка и колумбиецът с красив ножичен удар не остави шансове на противниковия страж.

Това обаче не отказа Юнайтед и домакините изравниха в 50-ата минута с гол на Бруно Фернандеш. Той се възползва от много груба грешка на Куанса от Ливърпул, който даде много къс пас към Ван Дайк, а португалецът открадна топката и с прекрасен удар от дистанция прехвърли Келехър.

В 67-ата минута обратът за домакините бе пълен след много хубав удар на Коби Мейноо, който от средна дистанция направи безпомощен стража на противника.

В 82-ата минута Ливърпул изравни след дузпа, която бе вкарана от Салах и бе отсъдена заради нарушение на Уан-Бисака в наказателното поле.

До самия край на мача така и не паднаха повече голове.