Всички новини Втора лига

Янтра с класика срещу Етър

Отборът на Янтра се наложи над Етър в контрола с резултат 3:0. Двубоят се игра на неутрален терен в Мъглиж.

Още от началото „Янтра“ атакуваше по-често, като в 8-ата минута удар на Емил Колев мина високо над вратата. В 19-ата минута резултатът бе открит – Тони Иванов отне топката от Ангелов, напредна отляво и центрира, а Емил Колев отблизо засече за 1:0. После етърци поизнесоха играта напред и в 23-ата минута Христо Митев проби отляво и центрира, но вратарят Християн Василев пресече центрирането.

Нисък удар на Тодор Чаворски от съперника бе изваден от Ангел Мартинов в корнер, а малко след това далечен изстрел на Георги Върбанов мина на метър от сглобката. „Етър“ можеше да изравни в 36-ата минута, когато Калоян Ненчев бе изведен от дълбочина в голова позиция, но не отправи добър удар и топката отиде в аут.

През втората част влязоха всички останали футболисти, но картината така и не се промени. Полувремето започна с уникален пропуск на Тодор Чаворски, който след грешка на бранител се откъсна сам, но стреля покрай гредата. В 50-ата минута обаче Тони Иванов напредна отдясно и центрира на главата на Добромир Бонев за 2:0. За “Етър” играха трима вратари по 30 минути, като всеки от тях допусна по един гол. В 64-ата минута отново Добри Бонев с далечен удар в ъгъла на дошлия от “Литекс” Иван Дерменджиев покачи на 3:0. До края “виолетовите” опитаха атаки, които обаче бяха хаотични и така и не застрашиха вратата на съперника.