World Cup 2022 Водещи новини Всички новини

Англия очаква Сенегал след класика срещу Уелс (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд вкара два гола за Англия при победата с 3:0 над Уелс в двубой от група B на Световното първенство. Другото попадение за англичаните стана дело на Фил Фоудън след асистенция на Хари Кейн. Така тимът на Гарет Саутгейт ще се изправи срещу Сенегал на 1/8-финалите. В двуг мач от елиминациите ще се изправят САЩ и Холандия, след като американците се наложиха с 1:0 на Иран и завършват на второ място в групата.

1

Двубоят започна с натиск на Англия. В 9-ата минута Хари Кейн изведе Маркъс Рашфорд сам срещу Дани Уорд. Нападателят на Манчестър Юнайтед обаче бе париран от Уорд, който внимаваше.

“Трите лъва” продължиха да държат инициативата в следващите минути от двубоя.

След многоходова контраатака на Англия Джуд Белингам комбинира на двойно подаване с Хари Кейн в 38-ата минута, след което отклони за Фил Фодън, който стреля с левия си крак от границита на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Англия

Кайл Уокър центрира в наказателното поле в 39-ата минута, Маркъс Рашфорд стреля със странична ножица, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Дани Уорд.

В добавеното време на първото полувреме Фил Фодън центрира от ъглов удар на втора греда. Там Джон Стоунс отправи изстрел с глава, след като надигра Итън Ампаду във въздуха, но Дани Уорд отрази.

Джо Алън шутира от границата на наказателното поле на Англия в петата минута на добавеното време, но топката прелетя над напречната греда.

Главният рефер на двубоя Славко Винчич отсъди пряк свободен удар в полза на Англия заради нарушение срещу Фил Фодън. Маркъс Рашфорд се нае изпълнението и стреля директно към горния десен ъгъл, за да отбележи брилянтен гол, с който “трите лъва” поведоха в резултата.

Секунди след това Англия вкара и втори гол. Хари Кейн успя да промуши топката към Фил Фодън след разбъркване в наказателното поле и последният нямаше нужда от втора покана, за да забоде топката в левия ъгъл 0:2.

В 66-ата минута Маркъс Рашфорд вкара втори си гол в мача. Той финтира защитник на Уелс в наказателното поле и стреля между краката на Дани Уорд за 0:3.