N. Füllkrug
83'
45'
90'

Отборите на Испания и Германия не се победиха – 1:1 в мач от Група Е на Световното първенство.

Тимът на Луис Енрике е на първата позиция в групата с 4 точки, докато Германия е само с 1 пункт.

3

В 6-ата минута Мануел Нойер показа страхотен рефлекс и изби в гредата силен удар на Дани Олмо. В 9-ата минута немците оргранизираха бърза атака, но Горецка закъсня с подаването и Гнабри вече беше в положение на засада. В 22-ата удар на Жорди Алба мина встрани. В 25-ата минута Гнабри стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата на Унай Симон.

В 33-ата минута испанците организираха добра атака, но Дани Олмо беше в положение на засада, а и Феран Торес не успя да се разпише от чиста позиция.

В 40-ата минута отборът на Германия успя да поведе в резултата чрез Антонио Рюдигер, който се възползва от едно центриране на Йошуа Кимих с глава. Попадението на бранителя на Реал Мадрид обаче беше отменено заради засада.

В 56-ата минута след грешка на вратаря на Испания Унай Симон топката попадна в Гюндоган, който намери Кимих, но Симон отрази удара на футболиста на Байерн Мюнхен. В 59-ата минута Олмо стеля от далечно разстояние в ръцете на Нойер.

В 62-ата минута отборът на Испания успя да открие резултата чрез Алваро Мората, който се възползва от подаване на Жорди Алба.

В 64-ата минута пред Асеинсио се откри добра възможност, но футболистът на Реал Мадрид не уцели вратата. В 73-ата минута със страхотен пропуск се отличи Джамал Мусиала, който беше изведен от Лирой Сане.

В 83-ата минута отборът на Германия изравни резултата чрез Никлас Фюлкруг, който се възползва от подаване на Мусиала.

В края на двубоя Сане се откъсна от защитата на Испания, но не успя да подаде към Фюлкруг.